להעיר או לא להעיר?

האם להעיר את התינוק להנקה?

הרבה פעמים אנחנו מקבלות מידע סותר, הרופאה אמרה ככה, האחות אמרה אחרת, הרופא שבמחלקה אמר אחרת מהרופא שבקופה, הסבתא ככה, השכנה אחרת וכל חברה אומרת משהו אחר.

ככה זה בהורות, שוק העצות פתוח לרווחה וכל דוכן בשוק מציע את מרכולתו.

אבל למה כל אחד אומר משהו אחר??

כי כל תינוק שונה, כל אמא שונה וכל מצב שונה. קחו לדוגמא:

  1. מקרה ראשון - אמא לתינוק שנולד 3.5 ק"ג, שמתעורר מעצמו להנקות, שעולה יפה במשקל, אם תשאלו אותה היא בוודאי תגיד - מה פתאום להעיר?!

  2. מקרה שני - אמא לפג שהשתחרר הביתה (בפגיה רגילים לשגרה מסוימת ורוב ההורים מקפידים לשמור עליה גם בבית). אמא כזו תגיד - בוודאי להעיר!!

אז מה בעצם המסקנה?

כרגיל, להקשיב לתינוק שלך ולא לאף תינוק אחר.

ראשית, המטרה שלנו היא לחזק את התינוק כך שתהיה לו היכולת להתעורר מעצמו ולינוק לפחות 8-12 הנקות ביממה בשבועות הראשונים. כל עוד התינוק עדיין לא מתעורר מעצמו על אחריותנו להעירו.

שנית, הרבה מבעיות ההנקה נפתרות על ידי עוד הנקות המסייעות להגברת כמות החלב ולחיזוק התינוק. על מנת לוודא שההנקה תקינה יש לבדוק את מדדי ההנקה (המדדים נמצאים בשאלון שבדף מדדי ההנקה). אם קיימת בעיה באחד המדדים או יותר מומלץ להעיר את התינוק להנקות נוספות. אפשר להעירו על ידי החלפת חיתול, הרמה, הוצאה מהעריסה, מגע עור לעור, דגדוגים, הוצאת המוצץ (אם יש) ועוד.

מתי אפשר להפסיק להעיר את התינוק? כאשר כל מדדי ההנקה תקינים, כאשר התינוק עולה במשקל, רגוע, ונינוח אין צורך להעיר את התינוק.

סינון פוסטים לפי תגיות

איתי את לא לבד, תרימי טלפון  ונדבר

פוסטים אחרונים
פוסטים לפי חודשים

עוד...